س: آیا برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم مبین نت به مشترکین خانگی محدودیت سرعت 128Kbps وجود دارد؟
ج : محدودیت سرعت 128Kbps برای کاربران خانگی از قوانین کشور می باشد که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز بر اجرای آن بر کلیه ارائه دهندگان خدمات اینترنت پرسرعت نظارت خاصی دارد. شرکت ارتباطات مبین نت هزینه بسیار بالایی را متقبل شده است تا آخرین فناوری روز دنیا را در ارتباطات بی سیم پیاده سازی نماید، لذا پر واضح است که امکان استفاده مشترکین از خدمات با سرعت بالا یکی از اهداف اولیه این شرکت می باشد و امید دارد که این قانون در آینده نزدیک تغییر نماید.

س: سرعت ذکر شده در طرح های خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم مبین نت حداقل است یا حداکثر؟
ج: با استناد به ضوابط قیمتی اعلام شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قیمت گذاری مبین نت بر مبنای ضریب اشتراک یک به هشت می باشد و لذا سرعت های ذکر شده حداکثر می باشد. البته در طرح های با حجم ترافیک محدود در ماه در برخی ساعات امکان استفاده از سرعت های بالاتر نیز وجود دارد.

س: آیا می توان در یک شهر اقدام به اشتراک خدمات مبین نت نمود و در مدت زمان اعتبار اشتراک در شهر دیگر نیز به شبکه متصل شد؟
ج: بلی، البته باید همواره در نظر داشت که شهر دیگر نیز تحت پوشش شبکه وایمکس مبین نت قرار داشته باشد. در ضمن توجه داشته باشید که هزینه استفاده در شهرهای به غیر از شهر اول که در آن خدمات تحویل گرفته شده است، شامل هزینه جابجایی خواهد شد که در حال حاضر دریافت نمی گردد.

س: آیا می توان در حال حرکت و جابجایی نیز از خدمات وایمکس مبین نت استفاده نمود؟
ج: فناوری وایمکس با استاندارد 802.16e این امکان را پشتیبانی می نماید ولی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پروانه به وضوح عنوان نموده است که دارنده پروانه مجاز به ارائه خدمات به مشترکین در حال حرکت نمی باشد.

س: آیا می توان با خرید یک دستگاه مودم (CPE) از خدمات اینترنت پر سرعت مبین نت بصورت اشتراکی استفاده نمود؟
ج: بلی، با دریافت خدمات از مبین نت می توانید با استفاده از امکان به اشتراک گذاردن اینترنت که در سیستم عامل ها و تجهیزات شبکه وجود دارد، بصورت مشترک به اینترنت متصل گشت.

س: حداکثر زمان دایر نمودن خدمات مبین نت در مقایسه با ارائه دهندگان خدمات ADSL چند روز است؟
ج: با توجه به اینکه برای ارائه خدمات، دایری و فعالسازی یک مشترک نیاز به هماهنگی با مراکز تلفن و یا مخابرات نمی باشد، این زمان حداقل نصف و حداکثر چهار روز می باشد.

س: در چه شهرهایی خدمات ارتباطی بی سیم مبین نت ارائه می گردد؟
ج: تا انتهای تابستان امکان دریافت خدمات در کلیه مراکز استان ها فعال است.

س: تفاوت خدمات وایمکس مبین نت با سایر ارائه دهندگان خدمات وایمکس چیست؟
ج: مهم ترین تفاوت در گستردگی پوشش شبکه مي باشد. يعني شبكه ي مبين نت در تمامی استان های كشور به صورت سراسري راه اندازي شده است و ساير اپراتورها تنها در چند ويا يك استان دارای شبكه بوده و خدمات ارائه می نمایند.

س: مهم ترین مزایای شبکه بی سیم با فناوری وایمکس چیست؟
ج: سرعت و امنیت بالا، پهناي باند زياد، کیفیت مطلوب، بي نیاز از کابل کشی، بي نياز از خطوط تلفنی، عدم تداخل امواج، هزینه پايين توسعه، سهولت نگهداری، نصب و راه اندازي آسان، عدم وجود محدوديت مكاني

س: آیا در همه نقاط شهر می توان از تجهیزات درونی (indoor) استفاده نمود؟
ج: خیر، تنها در شعاع یک کیلومتری ایستگاههای پایه مبین نت امکان استفاده از این نوع تجهیزات وجود دارد.

س: اگر پاسخ سوال خود را در این بخش پیدا نکردم، چگونه سوال را مطرح نمایم؟
ج: شما می توانید در بخش ارتباط با ما -> ارسال پیام، سوال خود را مطرح نموده تا پاسخ خود را در قالب پست الکترونیکی دریافت نمایید.